• İade & Değişim

  Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

  www.machka.com.tr adresinden satın almış olduğunuz kullanılmamış ve tadilat yapılmamış ürünlerinizi, fatura ya da fişiniz ile birlikte fatura tarihinden itibaren en geç 45 gün içerisinde herhangi bir Machka mağazasından değiştirebilirsiniz.

  Hediye gönderilmiş bir ürünü nasıl değiştirebilirim?

  Hediye ürün değişimlerini, İpekyol Giyim San. Paz. Ve Ticaret. A.Ş altındaki, ilgili ürünün markasına ait mağazalarımızdan yapabilirsiniz. Hediye Değişim Kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

  Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim ?

  www.machka.com.tr adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için önce hesabım sekmesinden ilgili siparişinizi seçip iade talebinizi oluşturmanız gerekir. Sonrasında paketinizden çıkan iade formunu doldurarak herhangi MNG Kargo şubesinden iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. Teslimat adresi olarak iade formunun üzerinde yazan adres sticker'ını kargo poşetini üzerine yapıştırıp bize kargonuzu bize gönderebilir yada "ARVATO LOJİSTİK Machka Online Orhanlı Orta Mh. Öztaş Sk. Logipark Sitesi No:11/1 D Blok Tuzla/İstanbul PK 34940" adresini kullanabilirsiniz. Ürününüz ilgili birimimize ulaştığında ödeme tipine göre iade işleminiz başlatılmış olur ve ürün bedeli hesabınıza iade edilir. Mağazadan size gönderilen ürünlerimizin iadesi için iade formunu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Formu yazdırıp , üzerindeki talimatları takip ederek iade işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Mağazadan tarafıma gönderilen ürünü nasıl iade edebilirim ?

  Ücretsiz iade için mutlaka MNG KARGO ile tarafımıza gönderilmelidir.

  Mağazadan size gönderilen ürünlerimizin iadesi için iade formunu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Formu yazdırıp , üzerindeki talimatları takip ederek iade işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Formu bastırma imkanınız yok ise paketinizin üzerine aşağıdaki bilgileri yazınız.

  ARVATO LOJİSTİK Machka Online Orhanlı Orta Mh. Öztaş Sk. Logipark Sitesi No:11/1 D Blok Tuzla/İstanbul PK 34940 Machka  MNG Kargo Hesap No: 719031717

  Mağazalarınızdan değişim yapabilir miyim?

  Mağazalarımızdan faturanızı beyan ederek kullanılmamış ürünlerinizin değişimini 45 gün içinde yapabilirsiniz.

  Mağazalarınızdan iade yapabilir miyim?

  machka.com.tr’den aldığınız ürünlerin iadesini mağazalarımıza yapabilir, sipariş tutarını kredi kartınıza iade ettirebilir veya kredi çeki alabilirsiniz. Kredi çekinizi dilediğiniz zaman ve dilediğiniz mağazamızda kullanabilirsiniz.

  İade etme süresi kaç gündür?

  Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk ondört (14) iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 45 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

  İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

  www.machka.com.tr'den form doldurarak gerçekleştirdiğiniz tüm iadelerin kargo masrafları bize aittir. Ancak ürün iadenizi MNG KARGO dışında başka bir kargo firmasından yaptığınızda karşı ödeme ile gönderilen ürünler kabul edilmemektedir.

  Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılır?

  Hertürlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz.

  Not: Ödemesini yapmış olduğunuz taksit tutarları, ilk ekstrenizle birlikte kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

  İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

  www.machka.com.tr, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.

  İade koşulları nelerdir ?

  Ürünler orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

  Satın almış olduğunuz ürününüzün değişimini İpekyol Giyim San. Paz. Ve Ticaret. A.Ş altındaki, ilgili ürünün markasına ait mağazalarımızdan yapabilirsiniz.

  Kullanılmamış ve tadilat yapılmamış ürünlerinizi, fatura ya da fişiniz ile birlikte fatura tarihinden itibaren en geç 45 gün içerisinde değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.

  Küpe ve benzeri kişisel kullanım ürünleri, hijyenik sebepler dolayısıyla değişim ve iade edilememektedir.

  İnceleme sürecine giren ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2 ila 5 iş günü sürmektedir.