• MACHKA CARD

  MACHKA CARD nedir?

  MACHKA CARD üyesi olduğunuzda, Machka’nın genel ve özel kampanyalarından, promosyonlarından, tanıtımlarından öncelikli olarak haberdar olur; puan kazanma/harcama avantajlarından yararlanabilirsiniz.

  MACHKA CARD bir taksit kart ya da kredi kartı mıdır? MACHKA CARD ücretli midir?

  MACHKA CARD bir taksit veya kredi kartı değildir, ödeme ve finansman özelliği bulunmamaktadır. Alışverişlerinizin ödemelerinde, MACHKA CARD’ı ister nakit ile ister banka kartları ile beraber kullanabilir ve puan kazanabilirsiniz. MACHKA CARD ücretsizdir.

  MACHKA CARD’ı tüm Machka mağazalarında kullanabilir miyim?

  Kartınızı MACHKA CARD’ın geçerli olduğu tüm Machka mağazalarında ve www.machka.com.tr üzerinde yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.

  Mağazadan kart almıştım. Webden alışveriş yaparken ayrıca başka bilgi vermem gerekiyor mu?

  Web sitesine mağazada kart alırken kullandığınız cep telefonunuz ile üye olursanız ya da cep telefonu bilginizi güncellediğiniz takdirde aynı kart ile puan kazanabilirsiniz.

  Sabah alışveriş yaptım, puanlarım neden hala web sitesinde gözükmüyor?

  Gün içinde yapmış olduğunuz alışverişlere ait puanlarınızı ertesi gün web sitesinde görüntüleyebilirsiniz.

  MACHKA CARD ile tüm ürünlerden puan kazanılabilir mi? Puanlar tüm ürünlerde kullanılabilir mi?

  Kartınız tüm Machka markalı ürünlerde geçerlidir.

  Ipekyol ve Twist de sizin; o markalardan yaptığım alışverişlerden de puan kazanabilir/kullanabilir miyim?

  MACHKA CARD ile sadece Machka markalı ürünlerden puan kazanabilir ve yine sadece Machka markalı ürünlerde puanlarınızı kullanabilirsiniz. (istisnalar hariç)

  MACHKA CARD’a nasıl sahip olabilirim?

  MACHKA CARDınız yoksa ve puan kazanmak istiyorsanız mağazada kasada, webde ödeme aşamasında MACHKA CARD kayıt süreçlerini tamamlayarak ve cep telefonu doğrulaması yaparak MACHKA CARD sahibi olabilir ve puan kazanmaya hemen o alışverişiniz ile başlayabilirsiniz.

  Cep telefonu ve diğer bilgiler neden gerekiyor?

  İlk kayıtta müşteri güvenliğini sağlamak, kartı unutmanız durumunda kartsız olarak puan kullanımında güvenliği ve doğru kişinin puanları kullandığını kesinleştirmek, kazanılan puanların kullanım süreleriyle ilgili gerekli bilgilendirme mesajlarını iletebilmek ve özel fırsatlarla ilgili bilgilendirmeleri yapabilmek amacıyla sizlere mesaj yoluyla hizmet vermek durumundayız. Ayrıca, sizi daha iyi anlayabilmemiz, alışveriş alışkanlıklarınızı doğru bir şekilde takip edebilmemiz ve size özel teklifler sunabilmemiz amacıyla cep telefonu bilginizi paylaşmanız gerekmektedir.

  MACHKA CARD’a nasıl sahip olabilirim?

  MACHKA CARDınız yoksa ve puan kazanmak istiyorsanız mağazada kasada, webde ödeme aşamasında MACHKA CARD kayıt süreçlerini tamamlayarak ve cep telefonu doğrulaması yaparak MACHKA CARD sahibi olabilir ve puan kazanmaya hemen o alışverişiniz ile başlayabilirsiniz.

  Cep telefonu ve diğer bilgiler neden gerekiyor?

  İlk kayıtta müşteri güvenliğini sağlamak, kartı unutmanız durumunda kartsız olarak puan kullanımında güvenliği ve doğru kişinin puanları kullandığını kesinleştirmek, kazanılan puanların kullanım süreleriyle ilgili gerekli bilgilendirme mesajlarını iletebilmek ve özel fırsatlarla ilgili bilgilendirmeleri yapabilmek amacıyla sizlere mesaj yoluyla hizmet vermek durumundayız. Ayrıca, sizi daha iyi anlayabilmemiz, alışveriş alışkanlıklarınızı doğru bir şekilde takip edebilmemiz ve size özel teklifler sunabilmemiz amacıyla cep telefonu bilginizi paylaşmanız gerekmektedir.

  Yurtdışında kullandığım bir hattım var. O hat üzerinden kayıt olabilir miyim?

  Sadece Türkiye operatörlerinden birine bağlı cep telefonu numarasına ait Machka Card puan kazanabilir. Yurtdışına çıkmış olan müşterimize de aktivasyon yapabilmesi için ya da web’den kart üyeliğini gerçekleştirebilmesi için güvenlik şifresi gönderilebilir.

  Şirket veya kurumlar adına MACHKA CARD başvurusu yapılabilir mi?

  MACHKA CARD yalnızca gerçek kişilere yönelik bir karttır. Şirketler, kurumlar vb. tüzel kişiler adına kart çıkartılamaz.

  MACHKA CARD’ın bir geçerlilik süresi var mıdır?

  MACHKA CARD’ın herhangi bir kullanım süresi yoktur ve yenilenmesine gerek olmaksızın geçerliliğini sürdürür. Kaybolması ya da kartın bozulması durumunda mağazalarımızdan kart yenileme işlemi yapabilirsiniz.

  Telefonum yanımda değil, çekmiyor, şarjı bitti? Şifreyi nasıl alacağım?

  Önemli değil, şifre doğrulama işlemini yapmadan da puan kazanabilirsiniz. Ancak puanlarınızı kullanabilmek için bu işlemi yapmanız gerekli. Yine bir Machka mağazasından, çağrı merkezimizden ya da web sitesinden şifre doğrulama işleminizi yapabilirsiniz.

  Aktivasyon için gönderilen şifreyi/güvenlik için gönderilen şifreyi saklamalı mıyım?

  Hayır. Akvivasyon ya da güvenli puan kullanımı için gönderilen şifreler tek seferlik şifrelerdir. Sisteme işlenmesinden hemen sonra silebilirsiniz.

  Şifreyi yanlışlıkla sisteme girilmeden sildim, ne yapacağım?

  Mağazadaysanız kasa görevlimiz tekrar şifre gönderecektir. Web sitesinde iken başınıza geldiyse “Şifreyi Tekrar Gönder” butonu ile cep telefonunuza yeni bir şifre gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

  Programa üye olmadan önce yaptığım alışverişlerden puan kazandım mı?

  Hayır, kart aldığınız andan itibaren yaptığınız alışverişlerden puan kazanırsınız.

  Kartımı kaybettim. Puanlarım korunacak mı?

  Evet. Kartınızı kaybetmeniz durumunda kartınızı çağrı merkezinden pasifize etmenizi ve bir mağazamızdan yeniden kart sahibi olmanızı öneriyoruz. Kartın kötüye kullanımı durumunda sorumluluk müşterimize aittir.

  Kartım kaybolursa veya arızalanırsa ne yapmalıyım?

  Kartınızı kaybetmeniz durumunda çağrı merkezini arayarak bildirimde bulunabilir ve kartın iptalini sağlayabilirsiniz. Machka mağazalarından yeni kartınızı temin edebilirsiniz.

  Kartım kayboldu ama nasılsa puan kullanımı için güvenlik şifresi alıyorum, yine de kart yenileme işlemi yapmalı mıyım?

  Biz her puan kullanımında müşteri bilgilerinin genel kontrolünü yapsak da, kartı bulan kişinin puanlarınızı kullanma riskine karşı önerimiz yeniden kart yaratmamız olacaktır. Kartı kaybettiğinizi farkettiğinizde lütfen çağrı merkezini arayınız.

  Cep telefonum değişti. Ne yapmalıyım?

  Çağrı merkezlerimizi arayabilir; web sitemizden ya da sadece MACHKA CARD için düzenlenmiş mikrositemizden cep telefonu numaranızı güncelleyebilirsiniz.

  Telefon numaram değişti. O telefona bağlı kartımın puanları korunacak mı?

  Evet puanlarınız korunacaktır. Çağrı merkezimizden ya da web sitemiz üzerinden cep telefonu güncellemesi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kart başvurumu yaparken verdiğim bilgilerde değişiklik oldu. Bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

  Web sitesinden veya www.machka.com.tr/kart adresindeki mikrositeden cep telefonu doğrulaması yaparak ya da çağrı merkezinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

  Bir yakınımın kartındaki puanlar ile puanlarımı birleştirebilir miyim, puanlarımı ona aktarabilir miyim?

  MACHKA CARD kişiye özeldir. Kartınızda biriken puanlar farklı kartlara aktarılamaz veya diğer kartlarda biriktirilen puanlar ile birleştirilemez.

  MACHKA CARD ile yaptığım alışverişlerden ne kadar puan kazanabilirim?

  Her 100 TL’lik harcamanıza karşılık 5 puan kazanırsınız(kampanyalar, kapsam dışı ürünler vb. istisnai durumlar hariç). Kazanılan puanlar 50 ve katlarına ulaştığı zaman kullanılabilir.

  Örneğin: 1500 TL’lik bir alışveriş karşılığında 75 puan kazanılır ve bu puanların 50’si en erken ertesi gün olacak şekilde kullanılabilir ve her türlü Machka alışverişinizde 50 TL indirime karşılık gelir. Kalan 25 puan bekleyen puan olarak bakiyenize kaydedilir.

  Puanlarımı nasıl takip edebilirim?

  Puanlarınızı Machka mağazalarında MACHKA CARDınızı kullanarak kasa görevlilerimizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca www.machka.com.tr/kart adresindeki MACHKA CARD web sitesinden ya da web sitemizin “Machka Card” bölümünden puan durumunuzu takip edebilirsiniz.

  Kazandığım puanlarla ne yapabilirim?

  Mağazalardan ya da machka.com.tr’den yapacağınız alışverişlerinizde o anda kullanılabilir durumda olan puanlarınızı kullanabilirsiniz. Puan kullanmak için kartınızı kasa görevlisine vermeniz, kartınız yanınızda değilse cep telefonunuza gönderilecek olan şifresi kasa görevlisine söylemeniz yeterli olacaktır. Kazanılan puanlar 50 ve katlarına ulaştığında alışverişlerinde müşterilerimiz puanları indirim olarak kullanabileceklerdir.

  Alınan hediye çeklerinde, çeki kullanacak müşterimiz için puan kazanma durumu olacaktır. Ayrıca, biriken puanlar hediye çeki alımı için kullanılamayacak; sadece alışverişte kullanılabilecektir.

  Puanlarımı machka.com.tr üzerinden yapacağım alışverişlerde de kullanabilir miyim?

  Machka.com.tr üzerinde yapacağınız alışverişlerde ödeme sırasında “Puan Kullan” opsiyonunu kullanarak kullanılabilir puanlarınızın tamamını ya da belirleyeceğiniz bir kısmını kullanabilirsiniz.

  Kullanılabilir puanlarımı harcayabilmek için tamamlamam gereken bir alışveriş limiti var mıdır?

  Puanlarınızı kullanabilmeniz için tamamlamanız gereken bir alışveriş limiti bulunmamaktadır. İstediğiniz takdirde tüm alışveriş tutarını birikmiş kullanılabilir puanlarınız ile ödeyebilirsiniz.

  Yurtdışında yaşıyorum. Her yaz gelip alışveriş de yapıyorum. Kart benim bir işime yarar mı?

  Yarayacaktır. Türkiye içerisinden yaptığınız alışverişler ve machka.com.tr adresinden yaptığınız alışverişlerden puan kazanabileceksiniz.

  Kartımı kullanarak Machka’dan bir ürün satın aldım, ama bu ürünü değiştirmek/iade etmek istiyorum. Bu alışverişten kazandığım puanlara ne olacak?

  Bu yolla kazandığınız puanlar iadenin ardından puan bakiyenizden silinecektir.

  Puan kullanarak yaptığım alışverişin tamamını iade ettiğimde ne olacak? Kullanılan puanlarım puan bakiyeme geri iade edilecek mi?

  Evet. İade süreçlerinde puanlar ve ödemeler birbirinden ayrı olarak işler. O nedenle kullandığınız puan, puan bakiyenize geri döner; ödediğiniz tutar da size iade edilir.

  MACHKA CARD sözleşmesinin bir kopyasını rica edebilir miyim?

  Dilediğiniz takdirde herhangi bir Machka mağazasından sözleşmenin bir kopyasını edinebilirsiniz.

  MACHKA CARD üyeliğimi nasıl sonlandırabilirim?

  Çağrı merkezinden sesli onay vererek MACHKA CARD üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.