• Teslimat & Kargo

  Yaptığım alışverişlerde ürünüm ne zaman kargoya verilir?

  Hafta içi verdiğiniz siparişler 2-4 gün içinde hazırlanıp kargoya teslim edilir. Hafta sonu ve tatil günlerinde verilen siparişler takip eden ilk iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir.

  *İndirim dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle kargoya verilme süresi 4-7 iş günü arasında değişmektedir.

  İndirim dönemlerinde ürünüm ne zaman kargoya verilir?

  İndirim dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle kargoya verilme süresi 2-4 gün arasında değişmektedir.

  Akşam verdiğim siparişler ne zaman kargoya verilir?

  Saat 17.00 sonrası verdiğiniz siparişleriniz ertesi gün kargoya verilir.

  Kargo işlemleri için ücret ödeyecek miyim?

  Machka.com.tr ’den yapacağınız 400 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti ödemezsiniz. 400 TL altındaki siparişlerin teslimat ücreti 14.99 TL olarak belirlenmiştir.

  İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

  Anlaşmalı olduğumuz “MGN Kargo”'yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

  Haftasonu ve tatil günlerinde verdiğim siparişler ne zaman kargoya verilir?

  Haftasonu ve tatil günlerinde verdiğiniz siparişler takip eden ilk iş günü içinde kargoya verilir.

  Siparişlerimin sevkiyat durumunu nereden takip edebilirim?

  Siparişlerim sayfasından tüm siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

  Siparişimi tamamladıktan sonra kargo bilgilerimi nasıl takip edeceğim?

  Siparişlerim sayfasından ilgili siparişinizi görüntüleyip Kargo Takip linkine tıklayarak statüsünü görebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildiği anda tarafınıza e-mail ile bilgi geçilecektir.

  Sipariş teslimat adresimi değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

  "Sipariş adresinizi Hesabım sayfasında bulunan Adreslerim bölümünden değiştirebilir ya da satın alma işlemi sırasında "Yeni Adres Tanımlamak İstiyorum" butonunu işaretleyerek yeni adresinizi tanımlayabilirsiniz. Bu adres o andan sonraki siparişinizde teslimat adresi olarak çıkacaktır. Sipariş verme işlemi sırasında ilgili sipariş için teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Ancak bu değişiklik hesabım sayfasına yansımaz sadece ilgili siparişi etkiler.

  Siparişim ben yokken eve gelmiş ne yapmalıyım?

  Kargo firması siparişinizi belirtmiş olduğunuz adrese teslim eder. Adresinizde bulunmamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakır. Üç gün içerisinde paketinizi şubenden almamanız durumunda siparişiniz Machka.com.tr deposuna geri döner.

  Kargomda eksik ürün çıkarsa ne yapmalıyım?

  Kargonuzu mutlaka kargo yetkilisinin yanında açmalı ve içindeki ürünlerin faturanız ile aynı olduğundan, paketinizin bozulmamış olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eksik olduğunu farkettiğiniz kargonuzu bekletmeden firmamıza iade ediniz. İadenizi yaparken mutlaka paket içinden çıkan forma sebep yazınız. www.Machka.com.tr’de “Hesabım” sekmesinden “sipariş detayı” nıza girerek iadenizi tamamlayınız. Aksi takdirde iadeniz kabul edilmeyecektir.