MACHKA HAKKINDA

 

2004 yılında Ayaydın-Miroglio Grubu tarafından kurulan Machka, Türkiye'nin ilk tasarımcı etiketi taşıyan lüks hazır giyim markası halini aldı. Günümüzde hem uluslararası hem de yerel markalar arasında yer edinen Machka, eşsiz bir ustalıkla hazırlanmış yüksek kaliteli tasarımlar sunuyor.

 

Machka koleksiyonları, moda dünyasına sunulduğundan bu yana Dice Kayek markasının Türk moda tasarımcısı Ece-Ayşe Ege tarafından tasarlanıyor. Feminen unsurlar taşıyan ancak şehir şıklığından da ödün vermeyen tasarımları, son derece zarif, sofistike ve modern çizgisiyle modaya zamansız ve asla eskimeyen bir yaklaşım getiriyor.

 

 

Machka koleksiyonu, zarafet ve asaletin ahengiyle vücut bulan modelleri ve tarzları ön plana çıkarıyor. Tasarımlar, yeni silüetlerin yanı sıra romantizmin naif dokunuşlarını sunuyor.

 

Markanın gösterişten uzak ama göz alıcı detayları, piliseleri, volümlü kıvrımları, zarif nakış işlemeleri, derin ve yoğun renkli desenleri ve eşsiz kumaşlarıyla son derece şık ve incelikli bir etkisi var. 

 

Machka kadını, yüksek kalite bilinci ve tasarım beklentisi taşıyan, şıklığı ve konforu hayat tarzı olarak benimseyen, kendine güvenen kadınlar olarak tanımlanıyor.

 

Machka, seçkin tasarım arayışında olan yabancı müşteri kitlesinin yanı sıra Türk müşteriler arasında da oldukça yüksek bilinirliğine sahip.

 

Bugün yurtiçinde 6, yurtdışında 3 mağazası ile seçkin tasarım arayışında olan Türk ve yabancı müşteri kitlesine hitap eden Machka, eşsiz bir ustalıkla hazırlanmış yüksek kalite tasarımlarıyla, hem uluslararası hem de yerel markalar arasında sağlam bir yer edinmiştir. 

 

Eşsiz Machka tasarımlarının hayat geçirildiği Ayaydın-Miroglio Grubu’nun merkez ofisi, 2000 yılından bu yana Şişli- Bomonti’deki, 10.200 m² kapalı alana sahip olan 12 katlı “Akıllı Bina”da konumlanmaya devam ediyor.

 

 

 

Marka Kimliği:

 

 

Ne sunuyoruz?

Tasarımcılarımız ve nadir bulunurluğuyla desteklenen eşsiz kalite duygusu ile müşterilerimizin kendilerini özel hissetmelerini sağlıyoruz.

 

Ne söylüyoruz? (Marka Manifestosu)

Tasarımcı markası olan Machka kendine özgü romantik, muhteşem ve detaycı tarzıyla zarif ve kaliteye önem veren kadınların kendilerini özel hissetmelerini sağlıyor.

 

Nasıl söylüyoruz? (Marka Tonu)

Kendimizi asil ve romantik bir şekilde ifade ediyoruz.

 

 

Mağazalar: