• İade & Değişim

  Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

  Siparişlerim sayfasından iadesini yapmak istediğiniz ürüne ait Sipariş Detayı butonuna tıklayınız. İade etmek istediğiniz ürünü ve iade nedenini seçerek "Seçilenleri iade et" butonuna tıklayınız. İadenizi onayladıktan sonra ekranda çıkacak iade onay kodu ve 198583 firma cari kodu ile Yurtiçi Kargo şubelerinden 7 gün içinde teslim edebilirsiniz. İadelerinizi "Hesabım" menüsü altındaki "İadelerim" sekmesinden takip edebilirsiniz.

  Satın almış olduğunuz kullanılmamış ve tadilat yapılmamış ürünlerinizi, fatura ile fatura tarihinden itibaren en geç 45 gün içerisinde herhangi bir Machka mağazasına iade edebilirsiniz.

  Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

  www.machka.com.tr adresinden satın almış olduğunuz kullanılmamış ve tadilat yapılmamış ürünlerinizi, fatura ile fatura tarihinden itibaren en geç 45 gün içerisinde herhangi bir Machka mağazasından değiştirebilirsiniz. 

  Hediye gönderilmiş bir ürünü nasıl değiştirebilirim?

  Hediye ürün değişimlerini, belirtilen süre dahilinde herhangi bir Machka mağazasından yapabilirsiniz. Hediye Değişim Kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

  Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılır?

  Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. İade işlemini ekstrenizde görebilir, konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

  İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

  İade ettiğiniz tüm ürünler depomuza ulaştığında iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. İadeniz kabul edilip gerçekleştiğinde e-posta ile bilgilendirilirsiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenir.

  İade koşulları nelerdir ?

  Ürünler orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

  Satın almış olduğunuz ürününüzün değişimini İpekyol Giyim San. Paz. Ve Ticaret. A.Ş altındaki, ilgili ürünün markasına ait mağazalarımızdan yapabilirsiniz.

  Kullanılmamış ve tadilat yapılmamış ürünlerinizi, fatura ya da fişiniz ile birlikte fatura tarihinden itibaren en geç 45 gün içerisinde değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.

  Küpe ve benzeri kişisel kullanım ürünleri, hijyenik sebepler dolayısıyla değişim ve iade edilememektedir.

  İnceleme sürecine giren ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir.